PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10011888}
4,9 6 492
oceny
4,9 10 1 6492
6,0 23
oceny krytyków
Dzień Matki
powrót do forum filmu Dzień Matki

Film bardzo, bardzo słaby, a momentami wręcz żenujący. Dawno tak nie umęczyłem się na seansie, i mimo że trwa tylko 1,5 ha, czekałem kiedy to dzieło wreszcie się skończy. Historia jest klasyczna, a zamysł - żeby zrobić przerysowany film, zawieszony w czasach kaset VHS w nieco tarantinowskim sosie - dobry. Jednak wykonanie jest fatalne - sceny walk bardzo słabo nakręcone, dialogi żenujące, aktorstwo drewniane, żart nie śmieszny, postacie nijakie. Takie filmy trzeba umieć robić, a ten film to dla mnie totalny gniot, wręcz nieporozumienie. No i jeszcze ta wkurzająca- pasująca jak pięść do nosa - muzyka.

ocenił(a) film na 3
tomasz1709

Akurat Grochowska calkiem dobrze gra w tym koszmarku i to jedyny plus. Najgorsze chyba jednak były postacie tych wszystkich pokemonow... dramat jakiś.

drjak

Też broniłbym Grochowskiej, bo dużo wyciąga z roli, której praktycznie nie ma na papierze (była komandos, biologiczna matka, pracuje na złomowisku - tyle wiemy. To ostatnie zresztą też jest po nic, bo ani nie wzbogaca postaci, ani do niczego później nie służy).

Co do żartu - nie zauważyłem, że jakiś był. O ile w takim "Planie Lekcji" żarty były tak złe, że aż bawiły (humor wykonał pełne okrążenie), o tyle w "Dniu Matki" nie zauważyłem nawet prób równoważenia humorem. Może w ostatniej scenie, że SPOILER koleś smarka i to go demaskuje, to tam owszem, czułem, że to może być "hehe, bo on taki głupi jest", ale poza tym...

drjak

taaa świetnie walczy za pomocą puszek piwa,jajek i marchwi :D

shadow87

No dobra agentka musi umieć wykorzystać to, co ma pod ręką:)

ocenił(a) film na 7
tomasz1709

A ja doceniam za pójście właśnie w taki kierunek, którego w Polsce nie było i praktycznie nie ma.
No może odrobinę przypomina "Ślepnąc od śeiateł"
Doceniam wizję pokazania zidiociałych zbójów. Odjechane.
Ciekawe zwolnienia.
Sceny walki.

Tak to wszystko jest naciągane, ale właśnie po to oglądamy takie filmy.

Amerykańskie sensacje też były i są naciągane.

Ale to może sprawiać frajdę.

ocenił(a) film na 7
rzielinski1981

Gdyby to było amerykańskie, wszyscy byliby zachwyceni, ajaj, jakie nawiązania do Wicka, do Matrixa, do Tarantino, hohoho. Ale jest nasze, polskie, a więc musi być gówniane i słabe. A ja uważam, że przy kompletnym braku doświadczenia w tym gatunku w naszym polskim kinie, film wyszedł wyśmienicie jako kino gatunkowe.

ocenił(a) film na 6
Pawel_Czermak

Dokładnie mam takie same odczucia. Konwencja jest rodem z takich filmów jak Oldboy, Nikita, John Wick, Polar, Uprowadzona czy też dośc słabo oceniony film Everly gdzie Salma Hayek wymiata w hotelu.

Pawel_Czermak

Bo jest gówniane! Nie porównuj tej produkcji do wspomnianych przez Ciebie tytułów bo to kompletnie inna liga. Jeżeli ktoś się bierze za tego typu fabułę i chce postawić na widowiskowe sceny akcji to albo niech to odpowiednio dopieści albo niech będzie to mniej widowiskowe. Tymczasem jak na dłoni widać choćby markowanie ciosów! Zaprzeczysz temu? Tego typu babole o ile nie jest to farsowa komedia nie mają prawa się zdarzyć a niestety są. No i to durne chwilowe slow motion, na serio, ten efekt to już technologiczny relikt którego w mainstramowym kinie nikt już nie stosuje,

ocenił(a) film na 2
Pawel_Czermak

No nie, ten film jest przeraźliwie slaby. Jakby to wyszło z rąk Ameryki z cagem to byś odpisali ze niesamowite ale upadł jeszcze niżej niż się dało.
Ja go z całego serca nie polecam. To najsłabszy film, jaki widziałem w ostatnich latach. Nie koloryzuje.

ocenił(a) film na 3
rzielinski1981

Dla ,mnie ten film jest po prostu źle zrobiony i męczący, podobnie jak chociażby Carter (też na Netflixie), którego nie zdołałem obejrzeć do końca. Ja uwielbiam tego rodzaju filmy: Polar, Vick czy kino azjatyckie, chociażby Chocolate czy świetny Furie (też na Netflixie). Nie chodzi tu o fabułę, bo w takim kinie nie jest ona jakoś ważna, ale o wykonanie. Pierwsza scena była oki i myślę, o fajny film może być, ale później gdzieś to się rozlazło. Sceny akcji po prostu do mnie nie przemawiały, moim zdaniem był źle skręcone. Np. jak się tłukli w garażu to w pewnym momencie bohaterkę okładał taki duży facet, wygrywał z nią i nagle gdzieś zniknął... ? chyba, że zmrużyłem oko... Do tego ci wszyscy antagoniści byli po prostu beznadziejni i aż kipiało słabiutkim aktorstwem, jakby wszyscy zostali wzięci do filmu prosto z ulicy. Konwencja jest super, ale realizacja beznadziejna. I nie że złe bo polskie, - np. Dziś w lesie nie zaśnie nikt 1 był spoko, ale dwójka już była dla mnie mega słaba. Wysoko oceniam natomiast Plan Lekcji, gdzie wszystko było zrobione jakoś tak z jajem i polotem. Tu po prostu tego zabrakło...

tomasz1709

Ktoś ci płaci za pisanie takich głupot? Idź naucz reżysera jak ma filmy robić, skoro umiesz lepiej. Jakie filmy zrobiłeś, że się tak mądrzysz zza monitorka? Ręce opadają, jak się czyta wymoczyny takiego pseudo znawcy.

tomasz1709

Grochowska moim zdaniem super, a co do całej reszty no cóż momentami było zabawnie.
Zabawny jest teź 1 z opisów coś o byłej agentce NATO, coś mnie chyba omineło bo nie kojarzę ich z walki z handlem ludźmi czy z narkotykami :))))

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 3
czapla5115

Uwielbiam takie inteligentne i pełne argumentów komentarze, od razu poprawia mi się humor (he, he, he)...

ocenił(a) film na 1
tomasz1709

Film z lewicowej banki jak na Netflix przystalo. Drobna kobita morduje dziesiątki wrogów golymi rękoma, by uratowac swojego syna Mokebe-weganina. Zbiry to dresy odziane w patriotyczną odzież, co w latach '90 nie istniało.

Koksantracyt

100% w sedno

Koksantracyt

Ej ej, ale mokebe-weganin, którego p0lka złapała na erasmusie to całkiem, obecnie realny scenariusz xD

ocenił(a) film na 3
Koksantracyt

Pełna zgoda z opinią. Tylko zachwyt Korwin-Piotrowskiej wystarczył, żeby wiedzieć, że to lewacki gniot.

tomasz1709

To właśnie moje słowa, że tak się męczę na tym filmie jak na żadnym innym mi się nie zdarzyło. Nie dotrwałam do końca :/

tomasz1709

To nie oglądaj, bo mało kogo twoje zdanie interesuje. Spodziewałeś się czegoś innego? To idź oglądaj coś innego i nie smęć.

tomasz1709

Ten półgłówek dał "10" kreskówce Mario Bros, hahaha, co za ekspert. Idź sobie zmień pieluszkę i nie zapomnij podciągnąć smarki. Co za gałgan.

ocenił(a) film na 3
tomasz1709

Jeeezu ten film to droga przez mękę ,jakby nie Grochowska to nie kwalifikuje się do oceny i jeszcze ten afro-europejczyk w roli Maksa pasuje tam jak za przeproszeniem jak pewnej męskiej części ciała oko ale to da się zrozumieć bo to Netflix.

tomasz1709

a Korwin Piotrowska tak chwali..haha..jednak ja sobie odpuszcze czytajac innych opinie

ocenił(a) film na 3
tomasz1709

Filmu nie oglądałem jeszcze ale odsłuchałem soundtrack ze względu na Zamilska bo ona robi zajebistą muzę. Film na liście do obejrzenia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones