PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=272871}
7,3 8 940
ocen
7,3 10 1 8940
Południe Północ
powrót do forum filmu Południe-Północ

Doceniem piękne zdjęcia, krajobrazy, niezły koncept "wielozadaniowości" Więckiewicza, duży potencjał emocjonalny historii, ale uważam, że głowna para bohaterów nie udźwignęła ról. Denerwują mnie też chwilwami bardzo sztuczne dialogii. Z trochę podobnej tematyki polecam "Rozkosze Emmy" - dla mnie po prostu majstersztyk!

wy_aga

nie wszyscy.

ocenił(a) film na 9
wy_aga

Mnie może nie zachwycił, ale spodobał się bardzo ten film. Dla mnie przekonywająca była tylko Grochowska i oczywiście wszechstronny Więckiewicz (szkoda, że nie zagrał jeszcze tej starej baby na polu zamiast Celińskiej haha !! W Szycu ni jak nie mogłam doszukać się zakonnika, kojarzy się raczej z kimś zupełnie przeciwnym ( ;) ). Prawda, że niektóre fakty są mało prawdopodobne, ale i tak film do mnie trafił bardzo.

ocenił(a) film na 6
wy_aga

całkiem konkretny temat (nie powalający, ale ujdzie) niestety mocno umoczony. a jeśli o "dźwiganie" ról idzie to szyc jeszcze jako tako, ale grochowska - aż mnie z nóg ścięła tą mizerią swoją, więckiewicz - więcej się spodziewałem (w ogóle się czegoś spodziewałem).
film - trochę płytko z przebłyskami

ocenił(a) film na 6
wy_aga

Sztuczne i drętwe dialogi to obecnie specjalność polskiego kina, więc nie powinnaś być zaskoczona :)

Tycjan_Sidorski

A ja uważam, że polskie kino jest bardzo dobre, niekoniecznie dotyczy to filmów z drętwą grochowską w roli głównej, typu "Warszawa" albo któraś z tych pseudokomedii ostatnich lat, której nazwy niestety nie pamiętam (albo i "stety" właśnie ;P ). Mamy szereg bardzo dobrych reżyserów i plejadę wspaniałych aktorów, więc nie przesadzaj.

ocenił(a) film na 6
mala.lwica

Bardzo dobre polskie filmy zrobione w przeciągu ostatnich kilku lat można policzyć na palcach jednej ręki. Szereg bardzo dobrych reżyserów i plejada wspaniałych aktorów nie gwarantują tego, że cały film będzie dobry. To nie oni układają scenariusz i piszą dialogi.

Tycjan_Sidorski

No tak, w końcu reżyser nie ma nic do powiedzenia, rozłóżmy odpowiedzialność na wszystkich, włącznie ze statystkami o koślawych pośladkach obniżającymi jakość zdjęć w produkcji

ocenił(a) film na 6
mala.lwica

Zupełnie nie wiem o co Ci chodzi i co mają jeszcze do tego wszystkiego statyści. Naoglądałaś się polskich filmów sprzed 15 lat i na tej podstawie wyciągasz wnioski o całej krajowej kinematografii.

ocenił(a) film na 10
wy_aga

Ten film umyślnie ma sztuczne dialogi, po to, zeby podkreslic symbolike. Więckiewicz wbrew wczesniej czytanym opiniom gra jedna postac :)

podludek2

Jak to jedną? :)

ocenił(a) film na 3
wy_aga

Nie wszyscy są zachwyceni.

ocenił(a) film na 4
wy_aga

nie wszyscy, ja z tych samych powodów co Ty.

ocenił(a) film na 1
wy_aga

Były zakonnik ze śmiertelnym rakiem mózgu. Była prostytutka z zawodową, śmiertelną chorobą. Wymarzona para filmowa. Kierunek - spotkanie z morzem. On, w międzyczasie, traci wzrok ale w walce go odzyskuje - prawie cud. Cudem byłoby, gdyby ten cios unieszkodliwił nowotwór. Cudu jednak nie było. Sama, minutowa Celińska, pokazała co to jest aktorstwo. Reszta nie nadążała. Lepiej byłoby, gdyby ten film nie powstał - 1/10 !!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones