PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=509564}

Stepy

Beyond the Steppes
5,6 1 088
ocen
5,6 10 1 1088
Stepy
powrót do forum filmu Stepy

Słaby,niezły...

ocenił(a) film na 8

...chyba niewiele wciąż osób widziało ten film.Agnieszka zagrała wybornie,i to nie tylko zdanie moje zwykłego "oglądacza" ,ale i wielu krytyków,nie tylko polskich.Sam film uważam za świetny.A trafiłem na niego całkiem przypadkiem,bedąc u całkiem obcej mi osoby.Oczywiście to kino nie dla każdego,tak jak nie dla mnie rózne sagi wampirów,skóry,fury,lalki,etc...

blusior

Ujęcia bardzo ładne, ale co z tego jeśli otrzymujemy na ekranie powielony schemat. Mimo wszystko warto zobaczyć.

ocenił(a) film na 9
mauiwowie

Schemat który trzeba przypominać bo taka jest prawda. Tak było choć w filmie i tak na małą skalę pokazane. Takie filmy są bardzo potrzebne zwłaszcza młodemu pokoleniu. W czasach gdy Polska historia jest zaklamamywana do granic możliwości.

ocenił(a) film na 6
blusior

Za zbyt schematyczne podejście do tematu dałbym 4, ale za rolę Agnieszki Grochowskiej 8, co daje ocenę 6... Dobrze że w ogóle kręci się filmy na takie tematy, ale brakuje w naszej kinematografii filmu-epopei, który by szerzej i szczerzej oddał losy Polaków z kresów i nie tylko po 17 września 39 roku... "Syberiady polskiej" nie biorę pod uwagę niestety...

ocenił(a) film na 6
blusior

Dodałabym jeszcze zdecydowanie na plus rolę współtowarzyszki niedoli, którą zagrała Aleksandra Justa, rolę staruszki, która opiekowała się dzieckiem, Kazachów, strażnicy byli też wystarczająco przekonywujący. Wciągający film, z długimi , pozornie spokojnymi scenami, które tworzą jego specyficzny klimat. Również zwróciłam uwagę na brak muzyki, film jest i tak wymowny.

ocenił(a) film na 8
EJanczul

Masz racje...pominąłem ją zupełnie...błąd.
Pozdrawiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones