PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=509564}

Stepy

Beyond the Steppes
5,6 1 088
ocen
5,6 10 1 1088
Stepy
powrót do forum filmu Stepy

Slabiutki

ocenił(a) film na 3

Temat bardzo wazny w trudnej historii Polski, ale został potraktowany nijako. Zero akcji, marna gra, za wyjątkiem Grochowskiej. Wiele niedomówień, których moje IQ nie łapie były AK-owiec porusza się swobodnie w 1946 roku piękną asfaltowa drogą, nową ,,Pobiedą" (dla niewtajemniczonych to matka naszej ,,Warszawy") to tak prawdziwe jak życie na Marsie.
Syberiada słaba ale w porównaniu to arcydzieło.

ocenił(a) film na 4
andih

Niestety się zgadzam. Napisałem już tutaj, nie będę więc kopiował :
http://www.filmweb.pl/film/Stepy-2010-509564/discussion/emigrantka+na+stepie,239 8319
Ale faktycznie dużo nudy i powierzchowne potraktowanie tematu. Szkoda, bo potencjał zmarnowany. Rzeczywiście tylko Grochowska dobrze zagrała.

ocenił(a) film na 4
andih

Zmarnowana szansa. Prawie nic się nie dzieje. Jedynie klimat filmu i atmosfera się broni oraz piękne zdjęcia Uralu i stepów. Szyc Borys... brak słów, a tak dobrze się kiedyś zapowiadał. Jak wygląda AK-owiec po przejściach pokazał Dorociński w filmie "Róża". Tu mamy wystrojonego eleganta spod igły z sygnetem na dłoni. Co to było?

marlett_1

Rola Borysa Szyca była trzecioplanowa więc nie bardzo jest co oceniać, ale trzeba przyznać, że w jednej scenie - pod koniec filmu - pokazał większy żal po stracie dziecka niż Grochowska przez cały film.

ocenił(a) film na 4
Wojtek_8888

Dla dobrego aktora nie powinno być różnicy, czy rola jest pierwszoplanowa, czy trzeciorzędna. Swoją drogą świetnie gostek wystartował w "Oficerach", a kończy, jako celebryta.

marlett_1

On dobrym aktorem jest, więc tak jak napisałem wcześniej, w jednej scenie z nim było więcej emocji niż u słabej Grochowskiej przez pół filmu.

Do celebryty mu daleko, a w sumie teraz ma bardzo dobry czas, "Sztuka kochania", "Pokot", a za chwilę biografia Kantora i "Kamerdyner" Filipa Bajona. Ponadto jest w zdjęciach do nowego filmu Pawła Pawlikowskiego. Jak na celebrytę to dość sporo.

ocenił(a) film na 4
Wojtek_8888

Teraz być może odmieniło mu się na lepsze, ale zauważ, że posta pisałam rok temu, kiedy bulwarowa prasa rozpisywała się o ekscesach spowodowanych używkami.

Ps. Co do Grochowskiej pełna zgoda. Nie rozumiem zachwytów. Ani specjalnie utalentowania, ani specjalnie urodziwa.

ocenił(a) film na 6
Wojtek_8888

Co pokazał Szyc? To chyba jakis żart i totalne nieporozumienie.
A co do Grochowskiej - była bardzo wiarygodna: pełna bólu, śmiertelnie wycieńczona fizycznie i psychicznie, a jedocześnie twardy automat. Tylko tak mozna przezyc w ekstremalnych warunkach.

andih

Co prawda, napis na początku informuje widza o szerszym kontekście: o wielkiej liczbie ludzi przymusowo wywiezionych do azjatyckiej części ZSSR. Ale wcale nie miałem wrażenia, że reżyserka opowiada mi historię mającą w sobie siłę uogólnienia, że jest to swoista pars pro toto: coś małego lecz reprezentatywnego dla całości. Przeciwnie: oglądałem li-tylko indywidualną historię jednej polskiej matki rzuconej przez zły los bardzo daleko od domu. I nic więcej.

Film_Polski

Przekonałes mnie do obejrzenia. jak będzie , napiszę po.

andih

Przychylam się do opinii. Grochowską lubię ale film jest po prostu słaby. Dłużnych, brak akcji, trzeba być wysłanym i cierpliwy. Ja odpadam.

ocenił(a) film na 7
andih

Wiem że odpowiadam po 5 latach ale warto poświęcić czas na przeczytanie choć jednej książki o tzw. sybirakach. Nie da się o tym opowiedzieć w trakcie półtoragodzinnego filmu, będącego hołdem dla kogoś i opowiadającego głównie obrazem. I to są udane zdjęcia choć mało w nich tekstu. Reżyser opowiada emocjami resztę trzeba sobie doczytać. Polecam lekturę książki Ja, Kostek i wojna, Krystyny Maryańskiej-Zgrzebnickiej.

ocenił(a) film na 6
Dawid_Chabowski

Ja polecam książkę Kiedy Bóg odwrócił wzrok.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones