PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=509564}

Stepy

Beyond the Steppes
5,6 1 088
ocen
5,6 10 1 1088
Stepy
powrót do forum filmu Stepy

Vanja d' Alcantara kimkolwiek jest pisze scenariusz na temat ważny dla wielu Polaków ale nie dla polskich? scenarzystów. Rosjanie wywieźli z Kresów 1,5 miliona Polaków do Kazachstanu i na Syberię. Wróciła może połowa. Ile nakręcono filmów opowiadających o tamtym dramacie? Agnieszka Grochowska rewelacyjna. Mogłem poczuć beznadziejność jaką przeżywali zasłani.To nie jest film akcji anie komedia, ale jak ktoś ma "kresowiaków" w rodzinie - polecam. Gdyby ktoś chciał drążyć temat odradzam film Syberiada - żenujący.

slavik125

Ale książka Syberiada całkiem dorba.

ocenił(a) film na 4
slavik125

Niestety film niespecjalnie mnie wciągnął. Temat naprawdę istotny i historyczny, ale jego realizacja dość mizerna. Agnieszka Grochowska zagrała rewelacyjnie, ale sama rola Borysa Szyca bardzo krótka i właściwie żadna (można by powiedzieć, że byle statysta zastąpiłby go z powodzeniem). Kilka dłużyzn, momenty przyspieszonej akcji (np. poganianie kobiet przez żołnierzy) są dobre, ale za chwilę zwalnia się akcja i... nuda, nuda i jeszcze raz nuda. Odnoszę wrażenie, że jakiś student to kręcił z amatorskiej kamery.

ocenił(a) film na 3
underground73

Rola Grochowskiej rewelacyjna? Rzecz gustu... Jak dla mnie jedna mina przez cały film, momentami niczym Alicja w krainie czarów. O Szycu nie wspomnę. Film słaby - plus za brak muzyki, głuche tło bo współgrało z bezkresnymi stepami. Cała historia naciągana, role niezapamiętywalne.

wendy_time

Grochowska tragicznie słaba, jedna mina przez cały film, sztucznie, drętwo, a było tam miejsce na strach, żal, rozpacz, poniżenie, wstyd, a ona dosłownie nie zagrała nic. Scena w której żołnierz celuje do niej z karabinu, gdy chce ratować współtowarzyszkę niedoli, najlepiej pokazuje jej bezemocjonalne aktorstwo.

slavik125

Temat jest dla nas, Polaków ważki. Nikt myślący nie zaprzeczy.
Niestety, sztuka (filmowa czy jakaś inna) już tak ma, że nie jest sprawiedliwa. Ileż to już filmów na ważkie tematy okazało się obrazami miałkimi? I na odwrót: ileż to już filmów na tematy pozornie błahe - okazało się artystycznie znakomitymi?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones