PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=871815}
6,3 23 661
ocen
6,3 10 1 23661
4,0 8
ocen krytyków
Zachowaj spokój
powrót do forum serialu Zachowaj spokój

Uważam, że niskie oceny krytyków są dla tego serialu krzywdzące. Podobnie jak niektóre komentarze widzów. Pokazują, że nie wszyscy zrozumieli istotę tematu. Nie jest to serial kryminalny ale obyczajowy, umieszczony w ramach historii kryminalnej. Raczej jest to studium relacji międzyludzkich, szczególnie skupiające się na związku rodzica z dorastającym dzieckiem. Kto tu zabija, kto jest zły i dobry jest kwestią drugoplanową.
Od strony technicznej ‘Zachowaj spokój’ jest dobrym obrazem. Dobrze się ogląda, ujęcia są ciekawe, ładne, muzyka dobrze dobrana, może delikatnie kuleją sceny walki ale polskie kino nigdy nie umiało w akcję (brakuje wiarygodności, lekkości, dynamiki). Scenariuszowo bez większych dziur, raczej całość się klei. Rozumiem, że może przeszkadzać fakt że mamy dwie osobne historie. Aktorsko natomiast na niezłym poziomie. Oczywiście, nie jest to Teatr Dramatyczny na ekranie telewizora niemniej jednak przerysowany i wyciągnięty z lat 90’ Poniedziałek mnie osobiście przekonał, podobnie jak jego ‘asystentka’.
Jak dla mnie, fajny kawałek rozrywki. Rzetelnie zrealizowany, bez wtop i niezrozumianych wyborów bohaterów. Oglądany na dwa razy (2x3 odcinki) a w moim przypadku oznacza to, że wciągnął wybitnie dobrze (nie mam czasu na oglądanie seriali po kilka odcinków po sobie).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones